Nadace ČEZ podpořila částkou 51 221 Kč projekt Pohyb 1P
Součástí programu Festivalu Sportu v roce 2015 bylo i Oranžové kolo Nadace ČEZ. Charitativní akce Nadace ČEZ Pomáhej pohybem totiž veřejnosti umožňuje, aby vlastním fyzickým úsilím přispěli na dobrou věc. Stačí sednout na speciálně upravené kolo a v daném časovém úseku ujet co nejvíce „pomyslných“ metrů.
V roce 2015 se projekt Pohyb 1P uskutečnil na více než 20 školkách
V roce 2015 navštívily týmy projektu Pohyb 1P více než 20 mateřských škol. Kromě řady školek, kde se projekt koná opakovaně již řadu let, se podařilo rozpohybovat předškoláky i v MŠ, kam Pohyb 1P zavítal poprvé.
Nadace RSJ podpořila Pohyb 1P
Pomáháme dobrým věcem růst. Takové je motto Nadace RSJ, která v roce 2015 podpořila projekt Pohyb 1P.
V listopadu proběhly další čtyři akce projektu Pohyb 1P
I v průběhu listopadu pokračovaly akce projektu Pohyb 1P, který pro předškoláky v mateřských školkách připravuje Nadace sportující mládeže. Do cvičení se zvířátky se zapojily děti v Mateřské školce v Tachově a třech školkách v Plzni.
Pohyb 1P v roce 2014
I v roce 2014 pokračuje ve vybraných školkách projekt Nadace sportující mládeže Pohyb 1P zaměřený na zjišťování pohybových dovedností dětí.
78. MŠ hostila projekt Pohyb 1P
Další školkou, kam v rámci prvního plzeňského obvodu zavítal tým Pohyb 1P, byla 78. MŠ v Plzni. Pro tuto školku se v žádném případě nejednalo o premiéru, zjišťování pohybových dovedností se zde konalo již opakovaně.
Děti z 87. MŠ v Plzni si vyzkoušeli svoje pohybové dovednosti
Ve středu 13. listopadu se v 87. MŠ v Plzni uskutečnilo zjišťování pohybových dovedností dětí v předškolním věku v rámci projektu Pohyb 1P.
Další školkou z MO Plzeň 2 zapojeou do projektu Pohyb 1P je 5. MŠ
V úterý 12. listopadu 2013 proběhlo v 5. MŠ v Plzni na Slovanech premiérově zjišťování pohybových dovedností dětí v předškolním věku.
Předškoláci z 51. MŠ v Plzni odstartovali akce Pohyb 1P v Plzni
Vybrané mateřské školky v Plzni na Slovanech se poprvé zapojily do zjišťování pohybových dovedností dětí v předškolním věku. Jako první přivítala tým Pohyb "1P" 51. mateřská školka v Plzni. Akce zde proběhla první listopadový den.
Místa a termíny akcí Pohyb 1P v roce 2013
Stejně jako v předcházejících letech se ve vybraných školkách nejen v Plzni a Plzeňském kraji uskuteční zjišťování pohybových dovedností dětí v rámci projektu Pohyb "1P". Premiérově se letos zjišťování pohybových dovedností uskuteční v Jaroměři.
Další čtyři školky hostily akce Pohyb "1P"
V rychlém sledu probíhají akce z projektu Pohyb "1P" v rámci kterých probíhá zjišťování pohybových dovedností předškolních dětí.
V září se znovu rozběhly akce Pohyb "1P"
Po prázdninové přestávce se znovu rozběhly akce z projektu Pohyb "1P". První z nich hostila 63. MŠ Plzeň v Lábkově ulici.
Pohyb 1P: Poslední zastávkou před prázdninami byly Nezvěstice
Ve čtvrtek 28. 6. 2012 uspořádal tým Pohyb "1P" poslední předprázdninové zjišťování pohybových dovedností dětí. Akci tentokrát hostila mateřská školka v Nezvěsticích.
Další zastávkou týmu Pohyb "1P" byl Tachov
V rychlém sledu hostí vybraná města v Plzeňském kraji akce projektu Pohyb 1P. V úterý 12. 6. 2012 byl další zastávkou Tachov. Zjišťování pohybových dovedností dětí se uskutečnilo v MŠ Tachov, v ulici Prokopa Velikého.
Další z akcí Pohyb "1P" proběhla v Mýtě
V úterý 5. 6. 2012 se tým projektu Pohyb "1P", který sestavila Nadace sportující mládeže a obecně prospěšné společnosti Pohyb a zdraví přestěhoval do Mýta.
Předškoláci v Radnicích si vyzkoušeli pohybové dovednosti
Mateřská školka v Radnicích přivítala ve čtvrtek 31. 5. 2012 akci Pohyb „1P“. Předškoláci si vyzkoušeli svoje pohybové dovednosti, obratnost, motorické schopnosti a koordinaci. Projekt Pohyb „1P“ je samostatnou součástí celonárodní kampaně „Česko se hýbe“.