Předškoláci z 51. MŠ v Plzni odstartovali akce Pohyb 1P v Plzni

01.11.2013

Vybrané mateřské školky v Plzni na Slovanech se poprvé zapojily do zjišťování pohybových dovedností dětí v předškolním věku. Jako první přivítala tým Pohyb "1P" 51. mateřská školka v Plzni. Akce zde proběhla první listopadový den.
Předškoláci z 51. MŠ v Plzni odstartovali akce Pohyb 1P v Plzni

Předškoláci si vyzkoušeli svoje pohybové dovednosti, obratnost, motorické schopnosti a koordinaci. Projekt Pohyb „1P“ je samostatnou součástí celonárodní kampaně „Česko se hýbe“.

 

Všechny testy byly připraveny pro úroveň pětiletých dětí. Vyhodnocení testů prozradí úroveň motorického stavu dítěte a upozorní na vadné držení těla, nebezpečí nadváhy či svalovou dysbalanci vedoucí k pozdějším potížím s páteří. Rodiče po vyhodnocení testů obdrží ucelené informace o výsledku jejich dítěte doplněné o nabídku sportovních aktivit v blízkosti jejich bydlišti. Dětem udělal radost také pamětní diplom a jako malou pozornost obdržely také láhev s pitím.

 

Akci připravila Nadace sportující mládeže za podpory Plzeňského kraje, MO Plzeň 2 - Slovany a města Plzně. Realizaci akce zajišťovala obecně prospěšná společnost Pohyb a zdraví. Partnerům akce patří poděkování stejně jako 51. MŠ, která celou akci hostila.