Děti z 87. MŠ v Plzni si vyzkoušeli svoje pohybové dovednosti

13.11.2013

Ve středu 13. listopadu se v 87. MŠ v Plzni uskutečnilo zjišťování pohybových dovedností dětí v předškolním věku v rámci projektu Pohyb 1P.
Děti z 87. MŠ v Plzni si vyzkoušeli svoje pohybové dovednosti

Předškoláci si mohli vyzkoušet svoje pohybové dovednosti, obratnost, motorické schopnosti a koordinaci. Projekt Pohyb „1P“ je stejně jako v předcházejícím roce samostatnou součástí celonárodní kampaně „Česko se hýbe“.

 

Testy jsou připravené pro úroveň pětiletých dětí a jejich vyhodnocení napoví cenné informace o úrovni motorického stavu dítěte a zároveň upozorní na vadné držení těla, nebezpečí nadváhy či svalovou dysbalanci, což může v budoucnu vést k nepříjemným problémům s páteří.

 

Rodičům dětí pak je určený informační set s vyhodnocením výsledků jejich dítěte a s nabídkou sportovních aktivit v rámci obvodu Plzeň 1. Jako připomenutí správného pitného režimu děti obdržely láhev s pitím, samozřejmostí pak byl také originální pamětní list.

 

Akci připravila Nadace sportující mládeže za podpory Plzeňského kraje, MO Plzeň 1 a města Plzně. Realizaci akce zajišťovala obecně prospěšná společnost Pohyb a zdraví. Partnerům akce patří poděkování stejně jako 87. MŠ, která celou akci hostila.